AtomVet

Přihlásit zákazníkaZapomněl(a) jsem heslo.

Pro obnovení zapomenutého hesla využijte formulář obnovy zapomenutého hesla.

BOJIN Kombinovaná ortopedická vrtačka a pila
BOJIN Kombinovaná ortopedická vrtačka a pila
BOJIN Kombinovaná ortopedická vrtačka a pila
BOJIN Kombinovaná ortopedická vrtačka a pila
BOJIN Kombinovaná ortopedická vrtačka a pila
BOJIN Kombinovaná ortopedická vrtačka a pila
BOJIN Kombinovaná ortopedická vrtačka a pila
  • bateriová komfortní vrtačka a pilka pro operace malých i velkých kostí
  • plynulé nastavení otáček 700ot./min.-1100ot/min.
  • "inteligentní"  1800 Ni-MH baterie bez paměťového efektu
  • výkon ≥ 20W
  • průměr otvoru: 3 mm
  • nízká hmotnost
  • pracovní napětí: 7,2 V, 700mA
  • sterilizovatelná v autoklávu na 155° (bez baterie) ze zkušenosti MVDr. Velebného: rozložené do autoklávu, samozřejmě bez baterky. Následná kompletace je snadná i za sterilních podmínek. S nástavcem je snadné i vložení baterie, mírná vlhkost z autoklávu nevadila.

Hodnocení MVDr. Hanuše Velebného:

Byl jsem požádán firmou Atomvet abych vyzkoušel jimi nově dováženou akumulátorovou vrtačku a oscilační pilu.
Na vyzkoušení dorazil bytelně vyhlížející hliníkový kufr velmi komfortní ke skladování a převozu vrtačky, škoda jen, že je nevyužitelný jako obal ke sterilizaci. Balení obsahovalo tělo akumulátorové vrtačky, dvě baterie, zavaděč baterií a nabíječku. Dále tu byly tři pracovní nástavce, dva pro upnutí vrtáku či hřebu z nichž jeden je řešen excentricky takže upínaný hřeb skrz ni může procházet a lze ho tak velmi pohodlně upnout i hodně nakrátko. Třetím nástavcem je oscilační pila. Ta byla dodána i s plátky.
Nástavce se do těla upevňují bajonetovým uzávěrem. Jeho upnutí mi sice dělalo mírné problémy, ale asi to bude také praxí. Tento drobný problém bohatě vyváží pevné upnutí nástavce, volitelné jsou navíc čtyři polohy po 90°, což je z hlediska potřebné variability nástroje plně dostačující.
Z obecného hlediska mi celý nástroj z hlediska funkce a provedení připadá povedený. Vrtačka je sice oproti pneumatické těžká do ruky, ale na akumulátorovou velmi přiměřeně, ruka mě během více jak hodiny práce nebolela a váha tedy použití limituje jen málo. Chod je plynulý, regulace rychlosti komfortní, ovládání snadné.
Pro sterilizaci jsme použili autokláv, vrtačku s nástavci jsme položili volně na podnos, problémy s kondenzovanou vodou nebyly žádné. Vrtačka se samozřejmě sterilizuje bez baterky, ale zkompletování pro použití bylo snadné, založení baterie úplně hladké a to
jsme to ani před tím netrénovali. Nebezpečí kontaminace nástroje či chirurga je tedy malé. Ke zkompletování je ovšem potřeba dvou lidí z nichž jeden musí být nesterilní.
Uchycení čepelek na oscilační pile je velmi jednoduché, ale přitom pevné. Klička se sklíčidlem pasují skvěle a pracuje se s nimi dobře. Excentrická hlavice umožňující průchozí tunel a tedy pohodlné upevnění i delších drátů, je vyřešena skvěle. Trochu nepříjemné je omezení tloušťky hřebu (odhadem tak do 2,5-3 mm), ale je možné, že silnější hřeby by už motor možná ani neutočil. V případě potřeby půjdou asi upevnit do přímé hlavice bez kanálu a vzhledem k tomu, že silnější hřeby už jsou vetšinou i stabilnější, uchycení na "dlouhou ruku" není tak nepříjemné.
Škoda, že součástí balení není i zavaděč hřebů, ale člověk asi nemůže chtít všechno.
Celkově mám z celého setu dobrý pocit a dokážu si představit že bych jím nahradil svoji současnou pneumatickou sestavu vrtačka/oscilační pila.


MVDr. Hanuš Velebný
Veterinární nemocnice AA-vet s.r.o.
Praha

Soubory ke stažení

 

Kontaktní formulář

Poznámka: Povinné položky jsou tučně.

Informace o poptávce 
Ochrana proti spamu

Přepište prosím kód z obrázku jako ochranu proti spamovacím robotům.

Kontrolni obrazek

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami.

Informujte Vaše známé!

Budeme moc rádi, když naše služby doporučíte také vašim přátelům a známým.
AtomVet
 

Vlastní praktické zkušenosti z jednotlivých oborů veterinární a zemědělské činnosti a znalost užitných vlastností jednotlivých přístrojů  nám umožňují vytipovat optimální přístroj pro specifické potřeby jednotlivých praxí.


 

ATOMVET.CZ s.r.o.
Srbská 497/11
460 01 Liberec 11

Email: info@atomvet.cz
Telefon: +420 485 113 655
Fax: +485 113 655


 

kde nás najdete