AtomVet

Přihlásit zákazníkaZapomněl(a) jsem heslo.

Pro obnovení zapomenutého hesla využijte formulář obnovy zapomenutého hesla.

 

Spustit skenování

Založíme nového pacienta. Pomocí oranžové ikony "+" se vyplní všechna nezbytná pole. Zvolíme druhou možnost na spodní liště "Volba oblasti". Vybereme oblast těla pacienta na obrázku a poté zvolíme projekci ve střední části obrazovky. Tato projekce se přesune do pravé části obrazovky, kde ji označíme kliknutím na text názvu projekce v bílém obdélníkovém poli. Skenování začne automaticky nebo kliknutím na ikonu spustit. 


Přidat další snímek

Otevřeme vyšetření v "Seznamu vyšetření" dvojklikem. Zobrazí se nám poslední skenovaný snímek. Zvolíme druhou možnost na spodní lište "Volba oblasti". Vybereme oblast těla pacienta na obrázku a poté zvolíme projekci ve střední části obrazovky. Tato projekce se přesune do pravé části obrazovky, kde ji označíme kliknutím na text názvu projekce v bílém obdélníkovém poli. Skenování začne automaticky nebo kliknutím na ikonu spustit. . 


Úprava zobrazení snímku

Po skončení skenování se zobrazí snímek a lze začít provádět úpravy v zobrazení. Dvojklikem na snímek změníme "oblast zájmu" resp. můžeme snímek oříznout. Při podržení pravého tlačítka a současném pohybu myši měníme kontrast a odstíny šedi. Kontrast se mění pohybem kurzoru po snímku nahoru a dolů, odstíny šedi pohybem kurzoru doleva a doprava.


Vypálit CD/DVD v DICOM s prohlížečem snímků

Vypalování ve formátu DICOM docílíme v "Seznamu vyšetření", kliknutím na ikonu v pravé části obrazovky s motivem CD. Do PC vložíme CD/DVD a v prvním řádku vybereme CD/DVD vypalovací mechaniku. V položce "Formátovat" zvolíme DICOM. Vypalování spustíme kliknutím na ikonu "Vypálit" v pravé spodní části okna pro vypalování.


Uložit snímek v JPEG pro odeslání přes email

Otevřeme vyšetření obsahující snímek určený pro export do JPEG. V dolní liště zvolíme čtvrtou volbu "Prohlížení / Zobrazení / Diagnostika". Pokud máme v horní náhledové lište více snímků, přetáhneme kurzorem myši požadovaný snímek do střední části obrazovky. V pravé nástrojové liště zvolíme třetí ikonu odspodu "Soubor" a po otevření podnabídky zvolíme třetí možnost "Uložit snímek". V dalším okně vybereme, kam soubor chceme uložit (např. na plochu), zadáme název souboru (např. rtg01)  a vybereme formát .JPG.

 


 

AtomVet
 

Vlastní praktické zkušenosti z jednotlivých oborů veterinární a zemědělské činnosti a znalost užitných vlastností jednotlivých přístrojů  nám umožňují vytipovat optimální přístroj pro specifické potřeby jednotlivých praxí.


 

ATOMVET.CZ s.r.o.
Cechovní 896/4a
460 07 Liberec III - Jeřáb

E-mail: info@atomvet.cz
Telefon: +420 602 545 852